OPROEP VOOR MEER VRIJWILLIGERS
FC Vlotbrug kan niet bestaan zonder vrijwilligers. En gelukkig zijn er vele mensen, die belangeloos hun tijd inzetten voor de vereniging: barpersoneel, keukenpersoneel, trainers, leiders, onderhoud gebouwen en terreinen enz. Maar er zijn ook veel taken, die niet worden vervuld of door een kleine groep van vaste mensen, die veel meer doen, dan van hen verwacht mag worden.
Vrijwilligers te kort
Zo is het afgelopen seizoen de bar en keuken draaiende gehouden door een veel te kleine ploeg mensen, die wel verantwoordelijk zijn geweest voor een groot deel van de omzet en inkomsten van FC Vlotbrug. Maar ook bij de zaterdagse wedstrijden komen we vele vrijwilligers te kort. Trainers, leiders voor de lagere teams, scheidsrechters, leden voor de jeugdcommissie, man van dienst: zie de onderstaande lijst van vacatures, die moeten worden ingevuld.
Mede verantwoordelijk
Voetballers zijn lid van de vereniging, maar ook ouders en verzorgers van jeugdleden moeten zich realiseren, dat zij medeverantwoordelijk zijn voor het wel en wee van de vereniging. Volgens de statuten en huishoudelijk reglement van de vereniging wordt van ieder lid of ouder van een jeugdlid verwacht, dat hij/zij minimaal 10 uur per jaar vrijwilligerstaken uitvoert. Dit kan door een paar maal per jaar bardienst te draaien, in de keuken te staan, in de zomer groot onderhoud te plegen , door als leider te zorgen voor vervoer van een jeugdteam, de handen uit de mouwen te steken tijdens toernooien of een taak te vervullen tijdens de activiteiten, die ook naast het voetbal worden verzorgd.
Help mee
Er wordt dus een dringend beroep gedaan op al die 400 leden, die nog geen taken hebben bij FC Vlotbrug, om zich te melden. Voetballen bij FC Vlotbrug is geen product dat ophoudt bij het betalen van contributie. Voetballen bij FC Vlotbrug is een beleving om met een grote groep mensen ervoor te zorgen dat iedereen plezier heeft in zijn vrijetijdsbesteding en daar actief aan mee te werken.
Alternatief
Wat is het alternatief? Indien in het komend seizoen teveel vacatures niet kunnen worden ingevuld, dan kunnen wij niets anders doen, dan mensen inhuren. Uiteraard moet hiervoor budget worden vrijgemaakt en zullen wij aan extra inkomsten moeten komen. Dit kan door het fors verhogen van de contributie of het instellen van een vrijwilligersbijdrage ter compensatie van het niet verrichten van de statutair verplichte vrijwilligersarbeid van zeker € 50,00 per jaar. Uiteraard wil niemand dat het zo ver komt, toch ?????
Namens het bestuur van FC Vlotbrug
Hans Reumkens